Araştırma

3 Boyutlu Enteresan Fotoğraflar

1800 yılların sonu ve fotoğrafçılar 3D yani 3 boyutlu fotoğraflar çekiyor. Size biraz ilginç geliyor olabilir ama fotoğrafları görünce eminim sizde 3 boyutlu etki oluşturduğunu hissedeceksiniz. Bundan 150 yıl önce düşünülen ve halen bizlerin bile yeni yeni bu teknolojisi ile tanıştığı 3D teknolojisi o zamanlarda birilerinin aklına gelmiş o zamanın şartlarına göre bir şeyler yapmaya çalışmışlar. Ortaya gayette başarılı fotoğraflar çıkmış. Zaman ilerledikçe teknolojinin gelişmesi sanki yavaşlıyor gibi. Bundan 150 yıl önce düşünülen teknoloji bugün bile tam olarak yapılamıyor.

3d-boyutlu-enteresan-fotograflar-kadir-blog-kisisel-blog-1 3d-boyutlu-enteresan-fotograflar-kadir-blog-kisisel-blog-2 3d-boyutlu-enteresan-fotograflar-kadir-blog-kisisel-blog-3 3d-boyutlu-enteresan-fotograflar-kadir-blog-kisisel-blog-4 3d-boyutlu-enteresan-fotograflar-kadir-blog-kisisel-blog-5  3d-boyutlu-enteresan-fotograflar-kadir-blog-kisisel-blog-7 3d-boyutlu-enteresan-fotograflar-kadir-blog-kisisel-blog-8 3d-boyutlu-enteresan-fotograflar-kadir-blog-kisisel-blog-9 3d-boyutlu-enteresan-fotograflar-kadir-blog-kisisel-blog-10 3d-boyutlu-enteresan-fotograflar-kadir-blog-kisisel-blog-11 3d-boyutlu-enteresan-fotograflar-kadir-blog-kisisel-blog-12 3d-boyutlu-enteresan-fotograflar-kadir-blog-kisisel-blog-13

Bir önceki yazımız olan En İyi Kişisel Bloglar ve Yazarları #2 başlıklı makalemizde araştırma, com ve cv bloglar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar hakkında

Abdulkadir Turan

Abdulkadir Turan

Karadeniz Teknik Üniversitesi İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünde okuyorum. Amacım teknoloji dünyasına ufakta olsa bir katkı sağlamak. Bloğumda her konudan yazı bulabilirsiniz. Aklıma takılan merak ettiğim ne varsa sizinle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir Cevap Yaz

1 Yorum

  • 150 yıl öncesini düşünürsek bu tür fotoğrafların çekilmiş olması hayret verici. Resimler oldukça kaliteli. Makalen için teşekkürler.