Şu anda Asus Shop’ ta ön siparişe açılan Asus Zenfone Max‘ in detaylı incelemesini burada yapmıştım. İncelemem sonunda çeşitli özellikleri hakkında bilgi vermiştim. Telefonun detaylı analizini yaptıktan sonra en harika 4 özelliğini kaleme alıp sizlerle paylaşmak istedim. Yaptığım incelemelerde ve karşılaştırmalarda 5.000 mAh pilini ön plana çıkardım. Telefonun fiyatına göre sahip olduğu diğer özellikler arka planda kaldı biraz bende bu özelliklere yönelik bu yazımı hazırladım. Dilerseniz aldığım  notlara geçelim.

1. Başka Telefonu Şarj Etme

Yukarıda sizlerle paylaştığım videoda USB OTG kablosu ile Samsung Galaxy Alpha modelini şarj ettiğimi göreceksiniz. Bu özellik telefonun sahip olduğu 5.000 mAh kapasiteli bataryasının başka modelleri şarj etmek için de kullanılabileceğini gösteriyor. Kullandığım OTG kablosu özel bir kablo değildi her yerde bulacağınız bir kablodur. Not: Telefonu aldığınız da telefonun kutusunda Başka telefonları şarj etmek için USB OTG kablosu çıkacaktır.

2. Lazer Odaklama

Asus Zenfone 2 Laser ile tanıştığımız lazer odaklama teknolojisi ile çok iyi fotoğraflar yakalayabiliyorduk. Asus yeni modeline bu teknolojiyi eklemeyi ihmal etmedi. Asus Zenfone 2 Laser’ in abisi niteliğinde olan bu modelin fotoğraf çekimlerinde iyi sonuçlar verdiğini söyleyebilirim. Yakın çekimlerde kategorisinde en iyisi diyebilirim.

3. Düşük Işık Modu

asus zenfone max dşük ışık modu kadir blog kişisel blog

Zenfone serisine özgü olan düşük ışık modu rakiplerine oranla gece çekimlerinde daha net fotoğraflar çekebilmeye olanak sağlıyordu. Zenfone Max’ de yer alan bu modun daha geliştirildiğini söylyebilirim. Yukarıdaki fotoğrafa bakarak Asus Zenfone Max, Samsung Galaxy S6 ve Alcatel One Touch idol 3 ile çekilmiş hallerini görebilirsiniz. Fotoğrafı incelediğiniz de Asus Zenfone’ nun kamerasının düşük ışıkta daha net sonuçlar verdiğini göreceksiniz.

4. Pil Dayanma Süresi

asus zenfone max batarya performası

Telefonun belki de en öne çıkan özelliği olan 5.000 mAh bataryasından çok söz ettim. Peki bu kapasiteye sahip olan bataryanın kaç gün gittiğini merak ediyor musunuz? Oyun, müzik ve film gibi kullanımlarda kaç saat gittiğini öğrenmek için detaylı bir teste tabi tuttum. Yaptığım testlerde Asphalt 8, Dead Trigger 2 ve Modern Combat 5 oyunlarını Wifi ile indirip her birini 2 saat oynadım. Telefonlar toplam 6 saat grafiksel olarak yüksek oyunları belli aralıklarla oynadım. Sonrasında 4-5 saat internete takıldım. Ardından Sherlock dizisinin ilk 2 sezonunu sesli olarak izledim. (Sherlock iki sezon toplam 9 saat)

Gördüğünüz gibi telefon ile ilgili yaptığım zorlu testlerden sonra pili bir buçuk gün rahat gitti. Bu kadar sık oyun oynayan birisi değilseniz 3-4 gün gideceğini söyleyebilirim. Sürekli video ve film izleyen biriyseniz telefonun film ve video izlerken çok az pil tükettiğini belirteyim. Asus Zenfone Max’ in 4 harika özelliği adlı yazımın sonuna geldik bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

Asus Zenfone Max Satın Al

Değerli ziyaretçi WhatsApp Kullanma Rehberi başlıklı yazımda ilginizi çekebilir. Değerli fikirleriniz için yorum yapmanızı bekliyorum.

Yazar Hakkında

Abdulkadir Turan

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri'nde okuyorum. Sanat, Tasarım ve Teknoloji üzerine yazılar yazıyorum.

Bir Cevap Yaz

Yorum

 • daha önceden asus zenfon 2 kullandım sürekli kasıyor sorun çıkartıyordu 3 kere falan değişim gelidi telefona anakart hep arazalanıyordu bunda öyle bir problem varmı arayüzde kasma dakılma donma gibi

  • Merhaba Emre, sanırım senin Zenfone 2 imtihan olmuş biraz sana çünkü bende şu an Zenfone 2 kullanıyorum ve en iyi cihazlardan biri diyebilirim. Takılma donma falan hiç yaşamadım. Zenfone 2 modeli Zenfone Max modeline göre daha iyi performans veriyor. Onun dışında sadece kamera ve pil ömrü artısı var. Diğer tüm özelliklere bakılınca Zenfone 2 daha iyi bir cihaz.

  • Asus Zenfone Max’ in kendi özelliği öyle zaten. Telefonla özellikle başka telefonları şarj edebilirsiniz. Bataryaya zarar vermez. Ayrıca doldurmak istediğiniz telefonun mobil internetini devre dışı bırakıp uçak moduna alırsanız telefon çok daha hızlı şarjı dolacaktır.

   • Cevabınız için teşekkürler. Bir sorum daha olucak telefonum orjinal kutusunda hızlı şarj cihazı ile birlikte geldi normal şarj aleti almalı mıyım sürekli bu aleti kullanmak batarya ömrünü kısaltır mı ?

 • Asus telefonlarını ok beğeniyorum. Bu harika özellikleri tam anlamıyla canavar olmuş diyebiliriz. Teşekkürler.

 • Benim cihazla ilgili bir kaç sorum olacaktı. Gm 5 plus ile bu zenfone max arasında kaldım. Gm 5 plus özellikleri yüksek ekran güzel ama kamerasını beğenmedim odaklama sorunu var. Zenfone max. Kamera için alayım diyorum ama değer mi ? Ekranı konusunda tereddütüm var ram felan düşük olduğu için ilerde kasma yapar mı uzun vade de kullanmayı düşünüyorum. Güncelleme de almaz gm5 o açıdan da iyi ne önerirsiniz ??

 • Herkeze merhaba ülkemize geç giriş yapan asus zenfone 3 kullanmak istiyorum pil süresi ve cömert kamerasının yanı sıra başka güzel özelleri de olsa aklıma bir soru takıldı asus zenfone max’taki gibi başka bir telefoni şarj etme özelliği var mı?