X
    Kategoriler: Teknoloji

Asus Zenfone Max’ in 4 Harika Özelliği

Şu anda Asus Shop’ ta ön siparişe açılan Asus Zenfone Max‘ in detaylı incelemesini burada yapmıştım. İncelemem sonunda çeşitli özellikleri hakkında bilgi vermiştim. Telefonun detaylı analizini yaptıktan sonra en harika 4 özelliğini kaleme alıp sizlerle paylaşmak istedim. Yaptığım incelemelerde ve karşılaştırmalarda 5.000 mAh pilini ön plana çıkardım. Telefonun fiyatına göre sahip olduğu diğer özellikler arka planda kaldı biraz bende bu özelliklere yönelik bu yazımı hazırladım. Dilerseniz aldığım  notlara geçelim.

1. Başka Telefonu Şarj Etme

Yukarıda sizlerle paylaştığım videoda USB OTG kablosu ile Samsung Galaxy Alpha modelini şarj ettiğimi göreceksiniz. Bu özellik telefonun sahip olduğu 5.000 mAh kapasiteli bataryasının başka modelleri şarj etmek için de kullanılabileceğini gösteriyor. Kullandığım OTG kablosu özel bir kablo değildi her yerde bulacağınız bir kablodur. Not: Telefonu aldığınız da telefonun kutusunda Başka telefonları şarj etmek için USB OTG kablosu çıkacaktır.

2. Lazer Odaklama

Asus Zenfone 2 Laser ile tanıştığımız lazer odaklama teknolojisi ile çok iyi fotoğraflar yakalayabiliyorduk. Asus yeni modeline bu teknolojiyi eklemeyi ihmal etmedi. Asus Zenfone 2 Laser’ in abisi niteliğinde olan bu modelin fotoğraf çekimlerinde iyi sonuçlar verdiğini söyleyebilirim. Yakın çekimlerde kategorisinde en iyisi diyebilirim.

3. Düşük Işık Modu

Zenfone serisine özgü olan düşük ışık modu rakiplerine oranla gece çekimlerinde daha net fotoğraflar çekebilmeye olanak sağlıyordu. Zenfone Max’ de yer alan bu modun daha geliştirildiğini söylyebilirim. Yukarıdaki fotoğrafa bakarak Asus Zenfone Max, Samsung Galaxy S6 ve Alcatel One Touch idol 3 ile çekilmiş hallerini görebilirsiniz. Fotoğrafı incelediğiniz de Asus Zenfone’ nun kamerasının düşük ışıkta daha net sonuçlar verdiğini göreceksiniz.

4. Pil Dayanma Süresi

Telefonun belki de en öne çıkan özelliği olan 5.000 mAh bataryasından çok söz ettim. Peki bu kapasiteye sahip olan bataryanın kaç gün gittiğini merak ediyor musunuz? Oyun, müzik ve film gibi kullanımlarda kaç saat gittiğini öğrenmek için detaylı bir teste tabi tuttum. Yaptığım testlerde Asphalt 8, Dead Trigger 2 ve Modern Combat 5 oyunlarını Wifi ile indirip her birini 2 saat oynadım. Telefonlar toplam 6 saat grafiksel olarak yüksek oyunları belli aralıklarla oynadım. Sonrasında 4-5 saat internete takıldım. Ardından Sherlock dizisinin ilk 2 sezonunu sesli olarak izledim. (Sherlock iki sezon toplam 9 saat)

Gördüğünüz gibi telefon ile ilgili yaptığım zorlu testlerden sonra pili bir buçuk gün rahat gitti. Bu kadar sık oyun oynayan birisi değilseniz 3-4 gün gideceğini söyleyebilirim. Sürekli video ve film izleyen biriyseniz telefonun film ve video izlerken çok az pil tükettiğini belirteyim. Asus Zenfone Max’ in 4 harika özelliği adlı yazımın sonuna geldik bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

Asus Zenfone Max Satın Al

Değerli ziyaretçi WhatsApp Kullanma Rehberi başlıklı yazımda ilginizi çekebilir. Değerli fikirleriniz için yorum yapmanızı bekliyorum.

İlgili Yazılar
Leave a Comment