Yeni bir blog yazısı yayınladığınızda elle birkaç farklı sosyal ağa gidip yayınınızı paylaşıyor musunuz yoksa bir WordPress eklentisinin veya web hizmetinin sizin için bir işi yapmasını mı sağlıyorsunuz.

Aynı işi tüm sosyal ağlarınıza göndermek yerine, her yazıyı kişisel bir dokunuş ekleyip manuel olarak paylaşmak daha iyidir ama çok fazla zaman alabilir. Bazı günler, yeni içeriğinizi elle paylaşacak vaktiniz olmayabilir. Bu, birçok blog yazarı otomatik paylaşımı tercih etmektedir, bu da yalnızca daha kolay değil aynı zamanda daha kullanışlıdır.

Web’de içeriğinizi otomatik olarak paylaşabileceğiniz birçok yol vardır ve bu yöntemlerin 6’sını aşağıda sizlerle paylaştım.

Jetpack Paylaşım

Paylaşım popüler Jetpack eklentisinin bir parçasıdır. Birçok blogda bir seferde yayınlarınızı otomatik olarak birkaç sosyal ağda paylaşmak için bariz bir seçimdir, çünkü birçok blog zaten Jetpack kullanıyor. Şu anda Facebook, Twitter, LinkedIn, Tumblr ve Yahoo’yu paylaşabilirsiniz. Kurulum, Ayarlar altındaki Paylaşım alt menüsü aracılığıyla kolay ve yapılmaktadır. Hangi yayınları paylaşacağınızı ve hangi sosyal paylaşım ağlarını bir postayla postayla paylaşacaklarını seçebilirsiniz.

WP-AutoSharePost

Bu eklenti, önceden belirlenmiş bir mesajla birlikte gönderilerinizi Facebook ve Twitter’a otomatik olarak paylaşıyor. WP-AutoSharePost, yayınlarınızı paylaşmak için bir Facebook uygulaması ve Twitter uygulaması oluşturmanız gerekeceğinden Jetpack Paylaşım’ dan biraz daha tekniktir. Bununla birlikte, bağlantılarınızı izlemek için harika Bit.ly URL kısaltmasını desteklemektedir.

1-Click Retweet/Share/Like

1-Click, 30’dan fazla sosyal paylaşım ağında blog yayınlarınızı otomatik olarak paylaşma seçeneği de dahil olmak üzere bir çok özelliği olan bir eklentidir. Facebook, Twitter, LinkedIn, Lezzetli, Diigo, Tumblr, Oturaklı ve daha fazlasında otomatik olarak paylaşabilirsiniz.

SocialPublish

SocialPublish blog yayınlarınızı Facebook ve Twitter’a yayınlanır yayınlanmaz paylaşmaktadır. Bu eklentiyi kullanmak için herhangi bir Facebook veya Twitter uygulaması yaratmanız gerekmiyor. Bir SocialPublish hesabına kaydolmanız (gerçek bir Web servisi) ve daha sonra hesaplarınızı bağlayın. Jetpack Paylaşım gibi, her bir yayın için paylaşılacak sosyal ağları seçebilirsiniz. Özel bir ileti eklemeyi de seçebilirsiniz, ancak zorunlu değildir.

NextScripts: Social Networks Auto-Poster

NextScripts çok sayıda sosyal ağa otomatik olarak mesaj göndermek için en iyi eklentidir. Facebook, Instapaper, Google+, LinkedIn, Pinterest, StumbleUpon, Tumblr, Twitter, YouTube ve diğerleri de dahil olmak üzere 18 sosyal ağı desteklemektedir. Aynı sosyal paylaşım ağındaki birden çok hesaba (başka bir deyişle, birden çok Twitter hesabı, birden çok Facebook sayfası) ileti gönderebilirsiniz.

Eklenti,% 100 beyaz etiketli yayınlar yapar; bu, iletileri direkt olarak elle paylaşıyormuş gibi görünecektir – “NextScripts.com aracılığıyla paylaşılan veya WordPress için SNAP tarafından gönderilen” şeklinde iletiler yoktur.

Dlvr.it

Dlvr.it, bir WordPress eklentisi yerine bir Web hizmeti olmasına rağmen, blogunuzu otomatik olarak en sevdiğiniz sosyal ağlara dağıtmak için mükemmel bir araçtır. Dlvr.it, Twitter, LinkedIn, Facebook, Tumblr ve App.net’ı destekler. Kaydolduktan sonra, RSS yayınınızı girip, yayınlamak istediğiniz sosyal ağınızı seçin, tamamdır. Dlvr.it, Google+ Sayfalarına da göndermenizi sağlar, (ancak yalnızca bir Pro veya Ultimate planına geçerseniz.)

Değerli ziyaretçi WordPress Admin Şifresini Sıfırlama başlıklı yazımda ilginizi çekebilir. Değerli fikirleriniz için yorum yapmanızı bekliyorum.

Yazar Hakkında

Abdulkadir Turan

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri'nde okuyorum. Sanat, Tasarım ve Teknoloji üzerine yazılar yazıyorum.

Bir Cevap Yaz

Yorum