Anasayfa Finans Doğru Sigorta Şirketi Nasıl Bulunur?

Doğru Sigorta Şirketi Nasıl Bulunur?

0

Bu yazımızda doğru sigorta şirketini bulmayla ilgili bilgi vereceğiz. Kendiniz için en iyi sigorta şirketini bulup az maliyetle doğru bir bir sigorta şirketi ile çalışma şansına sahip olabilirsiniz. Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK ülkemizde yaklaşık olarak 20 milyon motorlu taşıtın olduğunu açıkladı. Yasal olarak her motorlu taşıtın vereceği zarardan dolayı trafik sigortası yapması gerekiyor. Diğer yandan trafik sigortasının yanında hayat sigortası, kasko, ferdi kaza ve BES gibi birçok sigorta çeşidi olduğu için sigorta şirketleri için ülkemiz büyük bir pazardır.

En İyi Sigorta Şirketini Bulma

Sigorta şirketlerinin büyük çoğunluğu prim belirlerken serbest usül kullanmaktadır. Sigorta şirketi istediği gibi sigorta primi belirleme olanağına sahiptir. Ülkemizde hayat ve emeklilik sigortası hariç toplam toplam 39 sigorta şirketi faaliyet göstermektedir. Sigorta şirketi belirlerken yapacağınız en önemli şey en iyi primi veren sigorta şirketini bulmaktır. Bunun içinde sigorta şirketlerinin aynı kapsamdaki ürünlerini kıyaslamanız gerekir. Birden fazla sigorta şirketini karşılaştırıp tekliflerini kıyaslayıp ardından kendiniz için en iyi olanı seçebilirsiniz. Bunu seçerken aynı kapsamdaki ürünleri kıyaslamanız çok önemlidir.

Örnek olarak 4 farklı kasko sigortası çeşidi vardır. Sigorta şirketlerini karşılaştırırken en iyi sonucu elde edebilmek için aynı özelliklere sahip olan paketleri seçtiğinizden emin olmalısınız.

Sigorta Şirketinin Önemi Var Mıdır?

Eğer trafik sigortası yaptıracaksanız fazla bir önemi yoktur. Çünkü sigorta kapsamını devlet belirlediği için herhangi bir sigorta şirketi ile çalışabilirsiniz. Sağlık sigortası ve ferdi kaza sigortası gibi kapsamı şirketin elinde olan bir sigorta türü için seçeceğiniz sigorta şirketinin büyük bir önemi vardır.

İyi bir sigorta şirketini seçerken, seçeceğiniz sigorta şirketinin her zaman müşterisinin yanında bürokrasi ile uğraştırmayan ve müşteri memnuniyetine önem veren bir sigorta şirketi seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Müşteri memnuniyeti başka müşteriler getireceğinden sigorta şirketleri müşteri memnuniyetine büyük önem vermektedir. Sizde başkalarının önerdiği sigorta şirketlerini incelerken yapılan yorumları dikkate alın ve sigorta şirketi seçerken en iyi puana sahip şirketi seçin.

Sigorta şirketini seçtikten sonra en iyi primi veren paketi seçerken uzun vadede kendiniz için en iyi sonucu verecek ürünleri seçmenizi tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Borsax Ne Demektir? başlıklı makalemizde borsax eğitimi, borsax nedir ve finans hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz