Kategoriler: Webmaster

En İyi 10 WordPress Magazin ve Haber Teması

WordPress sistemini kullananlar doğru çalışan bir tema bulmanın ne kadar zor olduğunu biliyorlar. Birçok yerde bulduğumuz temayı indirip sitemize kurunca istediğimiz şekle gelmiyor. Demo sürümünde gördüğümüz arayüz bir türlü kendi sitemizde istediğimiz şekilde görünmüyor. WordPress magazin ve haber temaları arasında derlediğim kolay kullanım, kolay yükleme imkanı sunan temaları bu yazımda bir araya getirdim. Sizde kendi siteniz için en doğru olan arayüzü satın alıp yükleyebilirsiniz. En iyi 10 magazin ve haber temasını görmek için yazımın devamını okumaya devam edin. Yazımda sizlere tanıttığım temaların hepsi mobil uyumludur. Listede yer alan temaların hepsi ücretli olarak satılan temalardır.

1. Newspaper

Bu tema birden fazla kanal üzerinde yayın yapan ve yoğun trafik alan siteler için ideal bir tasarıma sahiptir. Sade arayüzü ile yüzlerce farklı tasarım elde edebilirsiniz. Responsive arayüzü ile her platformdaki cihazda sorunsuzca görüntülenir. Özellikle mobil arayüzünün kolay kullanımı ön plana çıkıyor. Temanın diğer bir özelliği ise çok kolay bir şekilde ayarlarıyla oynayıp istediğimiz hale getirmektir. Temanın ayarlarından istediğiniz dile otomatik çevirebilir veya manüel çeviri yapabilirsiniz. WordPress temaları arasında en beğendiğim magazin temalarından başında gelen bu tema tagDiv tarafından tasarlanmış. Tema şu anda Themeforest üzerinden 59 dolara satılıyor. İyi bir tema arıyorsanız bu temanın fiyatını fazlasıyla hak ettiğini rahat söyleyebilirim.

2. Smartmag

Paylaşımların görsellerini ön plana çıkarmak isteyen site sahipleri bu temayı kullanabilir. Temanın çok sade bir arayüzü var, bu nedenle görseller ön plana çıkıyor. Hem magazin teması hemde kişisel blog siteleri için uygun bir tasarıma sahip. Ben kendi sitem için tema seçerken deneme imkanı elde etmiştim. Tema Themeforest üzerinden 59 dolara satılıyor.

3. Newsmag

İnternet alemimin en çok bilinen temalarından ve en çok kullanılan temalarından biri olan Newsmag teması, hızlı arayüzü ve güzel mobil tasarımı ile ön plana çıkıyor. Newsmag haber, gazete, dergi, yayın veya inceleme sitesi için mükemmel bir tasarıma sahiptir. Ayrıca YouTube videoları destekler ve bir derecelendirme sistemine sahiptir. En iyi SEO altyapısını kullanır. Buna ek olarak responsive tasarıma (duyarlı tasarım) sahiptir ve Google Reklamlarıyla yani AdSense ile uyumlu çalışır. Diğer temalara göre 10 dolar daha az fiyatla 49 dolara Themeforest.com üzerinden satın alabilirsiniz. Temayı satın almak ve demo sürümüne bakmak için butonları kullanabilirsiniz.

4. Sahifa

İlk göz ağrım olan Sahifa temasını ilk site projem olan Androidmakale.com üzerinde kurmuştum. Şu an halen kullanıyorum. Kullanım olarak en iyi temalardan biri olduğunu çok rahat söyleyebilirim. SEO uyumluluğu en yüksek olan temalardan biri olduğu yazılarımın Google aramalarına hemen yansımasından anladım. Sahifa haber teması, özelleştirilebilir esnek yapısı, işlevsel ve tamamen duyarlı WordPress haber, magazin, gazete ve blog temaları için temiz, modern, kullanıcı dostu, hızlı yüklenen bir temadır. Tema o kadar çok özelleştirme seçeneği sunuyor ki başka bir tema oluşturma imkanınız bile var. Tüm bu özellikleriyle binlerce adet satabilmiş olması hiç şaşırtıcı değil açıkçası. Temanın sahip olduğu özellikleri size anlamaya kalkışsam onlarca sayfa yazı yazabilirim. Buna gerek kalmadan size tavsiyem ön izlemesini görmeniz. Temayı satın almak isterseniz 59 dolara satılıyor.

5. Goodnews

Sade bir haber veya magazin teması arayanlar için ideal bir tasarıma sahip olan Goodnews teması belli bir kategoride hizmet veren haber siteleri için uygun bir seçim olacaktır. 59 dolarlık fiyatı biraz fazla olsa da fiyatını yinede hak ediyor. Temanın panelinin kolay kullanımı sayesinde sitenizin şablonunu kurma işlemi fazla zamanınızı almayacaktır. Temanın ön izleme sürümü ve daha detaylı bilgisine aşağıdaki butonlardan ulaşabilirsiniz.

6. Gonzo

Gonzo semantik HTML5 / CSS3 ile inşa edilmiş ve tamamen duyarlı retina tasarıma sahiptir. Kendi içinde puanlama sistemiyle sizi ek olarak eklenti kullanımından kurtarıyor. 49 dolarlık uygun fiyatıyla on bin adet satan tema en popüler temalardan biridir. Birkaç dakika içinde kurabileceğiniz temanın her mobil cihaz ile uyumluluğu ön plana çıkıyor.

7. Valenti

Magazin haberleri sunan sitelerin çok sık kullandığı siyah beyaz fona sahip olan Valenti teması. Keskin tasarımı, sürükle bırak sayfa şablonu oluşturma aracı, zengin bileşenlere sahip olmasıyla temayı bir çok alanda kullanılabilir yapıyor.  Ve tabii ki, Valenti WooCommerce, bbPress ve tam bir deneyim için BuddyPress entegrasyonu ile geliyor. Temanın detaylarına bakacak olursanız ön izlemesinin yanında kullanılan sitelerden birkaç örnek görebilirsiniz.

8. Max Mag

Diyelim ki bir tema arıyorsunuz ve bu temanın WordPress olduğu anlaşılmasın istiyorsunuz en azından arayüzde olmasın derseniz Max Mag temasını size önerebilirim. Bir WordPress temasından çok özel yapım script gibi durması ve mobil arayüze uyumlu olması eminim işinizi kolaylaştıracaktır.

9. VideoTube

Tema hem haber siteleri olan VideoTube aynı zamanda video paylaşımı yapan siteler için tasarlanmış olmasıyla sektördeki bu açığı kapatıyor. Video siteleri için uygun bir tasarıma sahip olan temamız Youtube, Vimeo, Dailymotion, Hulu gibi video devleri önceden var olan videoların embed kodlarını gömme özelliği ile anında sitenizde paylaşma imkanı veriyor. Duyarlı tasarıma sahip olan tema mobil aygıtlar içinde iyi bir kullanım sunuyor. Tema uygun fiyata sahip olup 49 dolara satın alabilirsiniz.

10. Braxton

Moda ve kadın siteleri için haber sitesi yapmak isterseniz Braxton teması sizin için çözüm olacaktır. Sade tasarımı ve kolay kullanım arayüzü ile birkaç dakika için sitenizi kurabilirsiniz. Bu şık ve modern bir tema tam duyarlı, retina tasarıma ve özelleştirilebilir arka plan ve dört farklı reklam birimi ile birlikte geliyor. Aynı zamanda WooCommerce ve bbPress ile uyumlu olarak çalışıyor.

En iyi 10 haber ve magazin temaları adlı yazımın sonuna geldik. Site kurmak isteyen kullanıcılar için elimden geldiğin yardımcı olacak içerikler oluşturmaya çalışıyorum. Burada yayınladığım temalar hakkında sormak istediğiniz bir kısım olursa lütfen yorum bırakın. Elimden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışırım. Başka bir yazıda tekrar görüşmek üzere, kendinize iyi bakın.

Değerli ziyaretçi En İyi 5 Website Analiz ve SEO Araçları Sitesi başlıklı yazımda ilginizi çekebilir. Değerli fikirleriniz için yorum yapmanızı bekliyorum.

Leave a Comment
Paylaş
Yayınlayan:
Abdulkadir Turan

Recent Posts

Julia Tam Sayılar ve Kesirli Sayılır (Floating-Point Numbers)

Julia programlama dilinde tamsayılar (Integer) ve kesirli değerleri (Floating-Point Numbers), aritmetik ve hesaplamanın temel yapı…

5 ay önce

Julia Değişkenler

Bu yazıda Julia programlama dilinde değişkenleri tanımlamayı anlattım. Julia'da değişkenler diğer dillerdeki yapılara çok benziyor.…

7 ay önce

R Shiny Nedir?

Shiny, R'da etkileşimli web uygulamaları yapmanızı sağlayan bir R Studio projesidir. Shiny projesi ile R'da…

9 ay önce

Firma Ortağım ile Firmalarınızı Google’da Üst Sıralara Çıkarın

Firma Ortağım projesi Türkiye’de faaliyet gösteren büyük ve küçük tüm işletmeleri hedef alan yerli bir girişimdir.…

1 sene önce

Veridyen NS (Name Server) Adresleri

Merhabalar Türkiye'de kaliteli hizmet veren nadir firmalardan biri olan Veridyen ile çalışırken NS (Nameserver) adreslerini…

1 sene önce

Matematiksel İstatistik Ders Notları

Karadeniz Teknik Üniversitesi İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünde ikinci sınıfta aldığımız Matematiksel İstatistik dersine ait ders…

1 sene önce