Kategoriler: Webmaster

En İyi 6 WordPress Quiz Eklentisi

Merhaba arkadaşlar bu yazımda WordPress için quiz eklentilerini biraraya getirdim. En iyi 6 Worpress quiz eklentilerinden birini kullanarak Onedio’ da gördüğünüz testleri kendi sitenize ekleyebilirsiniz. Kullanıcıların sitenizde daha fazla vakit geçirmelerini sağlamak istiyorsanız bu testler epey popüler durumda. Onedio‘ nın bu kadar hızlı yükselişe geçmesinin nedenlerinden biride şüphesiz kullanıcılara çok iyi bir sosyal ortam sunmasından kaynaklı. Sizde kendi sitenizde aynı şekilde ilgi çekici testler ekleyerek kullanıcıların ilgisini çekebilir. Ziyaretçilerin sitede daha fazla zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz. Dilerseniz eklentileri size sırasıyla tanıtmaya başlayayım.

1. Viral Quiz – BuzzFeed Quiz Builder

Bu eklenti tam olarak Onedio sitesinde yapılan testler ile hemen hemen aynı diyebileceğim bir quiz eklentisidir. Eklenti genel olarak iyi bir tasarıma sahip. Test soruları eklerken isterseniz soruları birer birer sorup sonraki sayfaya geçme şeklinde dilerseniz her sorudan sonra aşağı kaydırma şeklinde yapabilirsiniz. Responsive arayüzü ile mobil cihazlarda çok iyi çalışıyor. Eklenti ücretli olarak Codecanyon.com’ da 23 dolara satılıyor. Fiyatını fazlasıyla hak ettiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

2. Viral Quiz Builder

Bu eklentinin çalışma prensibi bir önceki eklenti ile aynı olsa da tasarım olarak biraz daha kötü ve yavaş olduğunu söyleyebilirim. Sayfa geçişlerinde biraz yavaş olması eklentiyi biraz geri plana atıyor. Tüm bunlara rağmen fiyatı yine üstte bahsettiğim sitede 20 dolara satılıyor.

3. WordPress Simple Survey

Eklentinin ismi her ne kadar anket eklentisi olarak geçse de bu özelliğini kullanarak güzel testler oluşturabilirsiniz. Gerçi test dediğimiz şey anketin biraz daha eğlenceli hali olmuyor mu zaten. Bu eklentiyi üstteki eklentilerden ayıran özelliği ücretsiz olarak dağıltılması. Aşağıda verdiğim linkten indirebilir veya WordPress’ te eklenti ekle deyip WordPress Simple Survey olarak aratırsanız karşınıza çıkar.

4. WordPress BuzzFeed Style Quiz Plugin

Bu eklenti ile mobile uygun çok iyi testler oluşturabilirsiniz. Kolay kullanım admin paneli ile testleri kısa süre içinde sitenize ekleyebilirsiniz. Test hazırlamakta zorluk çekiyorsanız size tavsiyem yabancı kaynaklara göz atmanız. Yabancı kaynaklara bakıp benzer testler oluşturabilirsiniz.

5. Wordpress Quiz

Sorulan sorulara tek pencereden cevap verebileceğiniz ve bir ilerleme çubuğuna sahip bu eklenti çok yönlü olarak geliştirilebilir bir yapıya sahiptir. 23 dolara satılan eklenti ile öğretim, blog, reklam v.b gibi birçok amaçlar için çoktan seçmeli sorular oluşturmanızı ikan veriyor. Testi tamamlayan kullanıcı son ekranda hangi sorulara doğru cevap vermiş hangilerine yanlış cevap vermiş görebiliyor. Sorulara verilen cevapları veritabanına kaydedip istatistiksel veri çıkarmanızı sağlıyor.

6. Trivia Quizzes for WordPress and Facebook

Travia Crack oyununu bilenler oyunun içindeki soruları cevaplamanın ne kadar eğlenceli olduğunu bilirler. Bu eklentide tıpkı oyundaki gibi sorular sorup kullanıcıyı sınıyor. Kullanıcı Facebook ile oturum açıp test sonucunda aldığı puanı arkadaşlarıyla paylaşabilirler. Aynı zamanda teste daha önce katılmış olan kullanıcıların skorlarını görebilir ve top listeye göz atabilirler. Kullanıcı dilerse test sonunda Facebook arkadaşını teste davet edebilir. Tüm bu özelliklere sahip olan eklenti 29 dolara satılıyor.

Değerli ziyaretçi En İyi 10 WordPress Magazin ve Haber Teması başlıklı yazımda ilginizi çekebilir. Değerli fikirleriniz için yorum yapmanızı bekliyorum.

Leave a Comment
Paylaş
Yayınlayan:
Abdulkadir Turan

Recent Posts

Julia Tam Sayılar ve Kesirli Sayılır (Floating-Point Numbers)

Julia programlama dilinde tamsayılar (Integer) ve kesirli değerleri (Floating-Point Numbers), aritmetik ve hesaplamanın temel yapı…

2 ay önce

Julia Değişkenler

Bu yazıda Julia programlama dilinde değişkenleri tanımlamayı anlattım. Julia'da değişkenler diğer dillerdeki yapılara çok benziyor.…

4 ay önce

R Shiny Nedir?

Shiny, R'da etkileşimli web uygulamaları yapmanızı sağlayan bir R Studio projesidir. Shiny projesi ile R'da…

5 ay önce

Firma Ortağım ile Firmalarınızı Google’da Üst Sıralara Çıkarın

Firma Ortağım projesi Türkiye’de faaliyet gösteren büyük ve küçük tüm işletmeleri hedef alan yerli bir girişimdir.…

10 ay önce

Veridyen NS (Name Server) Adresleri

Merhabalar Türkiye'de kaliteli hizmet veren nadir firmalardan biri olan Veridyen ile çalışırken NS (Nameserver) adreslerini…

11 ay önce

Matematiksel İstatistik Ders Notları

Karadeniz Teknik Üniversitesi İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünde ikinci sınıfta aldığımız Matematiksel İstatistik dersine ait ders…

11 ay önce