Webmaster

En İyi Ücretsiz 30+ WordPress Parallax Teması

En iyi ücretsiz 30 WordPress Parallax teması adlı yazıma hoş geldiniz. Bu yazımda sizlere hem ücretsiz hem responsive yani duyarlı hemde Parallax efektine sahip olan 30 tane temayı bir arada topladım. Bu temaların çoğunluğu onepage yani tek sayfa ve Parallax efektine sahiptir. Parallax temaların tam olarak ne olduğunu merak ediyorsanız buradaki yazımı okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu alanda çok iyi olup ücretsiz olarak dağıtılan temaları bulabilirsiniz. Burada yazdıklarım ile hem sizlere yardımcı olmak hemde Wordpress alanında en iyi kişisel blog olmak için yapıyorum. Bana destek olmak için siteme abone olabilir, yazıyı paylaşabilir yada bir teşekkür yorumu yazabilirsiniz.

Her geçen gün büyüyen Wordpress tema çöplüğü arasından kendiniz için en iyi temaları bulmak çok fazla vakit kaybına neden oluyor. Bu nedenle kullanılabilecek en iyi temaları sizler için derledim. En iyi temalar arasından kendinize uygun olanı seçip yükleyebilirsiniz. Temaların yayınladığım sürümleri tamamen ücretsiz olarak dağıtılıyor. Bazı temaların çok daha fazla özelliği olan PRO sürümleri de mevcuttur. Eğer ücretsiz olarak indirdiğiniz tema hoşunuza giderse PRO sürümünü satın alabilirsiniz. Hazırsanız şimdi en iyi ücretsiz temalara göz atabilirsiniz. Bu yazıyı sosyal medya sayfanızda paylaşırsanız mutlu olurum:)

PIXOVA LITE

PIXOVA LITE wordpress paralax teması

 

kadir blog wordpress parallax ücretsiz theme tema hosting indirim kodu kişisel blog kadir blog wordpress parallax ücretsiz theme tema hakkında download indir kişisel blog kadir blog wordpress parallax ücretsiz theme önizleme demo kişisel blog

Macho Themes şirketi tarafından ücretsiz olarak dağıtılan bu tema, mobil cihazlarda çok iyi çalışan Parallax efektine sahip temadır. Duyarlı (responsive) tasarıma sahip olan bu tema arka planda yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraf kullanmanıza izin veriyor. Bu sayede markanıza ait en iyi fotoğrafları arka planda kullanabilirsiniz. Hemen altında silindir tasarımlara yüzdelik dilimleri ekleyebilirsiniz. Temada yapılan projelere ait bir bölüm, iş ortaklarının yorum kısmı, haberler ve takım arkadaşlarının bulunduğu bir kısım yer alıyor. En altta ise iletişim bölümü yer alıyor. Genel olarak tasarımı çok iyi denebilir. Fakat menü butonu mobil de biraz kötü duruyor. Masaüstü kullanımında son derece çok görünüyor. Temanın adı lite olarak geçiyor. Yükledikten sonra hoşunuza giderse isterseniz PRO sürümünü satın alabilirsiniz.

Buna ek olarak çeviri dosyaları tema le birlikte gelir. Çeviri dosyalarını Türkçe’ ye diline uygun hale getirerek temada bulunan yabancı dil kelimelerden kurtulabilirsiniz. Temaya göz attığınızda birçok bileşenin olduğunu göreceksiniz. Demin bahsettiğim takım arkadaşları, iletişim bileşeni gibi daha fazla bileşene sahip olmak isterseniz PRO sürümünde çok daha fazla bileşen bulunuyor. Temanın önizleme sayfasına ve resmi sitesine gitmek için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.


Parallax temalar arasından en beğendiklerimin başında gelen bu tema kolay kullanım ekranı ile kısa sürede iyi bir site tasarlamanıza imkan veriyor. ThemeIsle şirketi tarafından ücretsiz olarak dağıtılan tema en iyi ücretsiz temalardan bir tanesidir. Özelleştirme seçeneği sunması ile logo ayarları, sosyal bağlantılar, renkle ve daha fazla bileşen üzerinden özgürce değişiklik yapmanıza olanak sağlıyor. Tema yeni başlayanlar için ileri düzey bir site yapmanıza imkan veriyor. Temayı bir avukat arkadaşımızın sitesi için kullanmıştık, buraya tıklayarak başka bir önizleme şeklini görebilirsiniz. Parallaks One teması insanlar telefon ve tablet gibi mobil cihazlarda siteyi görüntülemesi için responsive (duyarlı) bir tasarıma sahiptir.

Markalaşma ortamı için sınırsız renk seçenekleri vardır ve yerleşik etkinlik yönetimi sistemini kullanarak ziyaretçilerinizi gelecek etkinlikler ile güncel tutabilirsiniz. Geçmiş müşterilerin referanslarını paylaşıp gelecek müşterilerin bilgi sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz. Şimdi bu temayı indirip kurabilir memnun kaldığınız taktirde daha fazla özelliği barındıran PRO sürümünü satın alabilirsiniz.


EMBER

EMBER theme tema indir download wordpress onepage parallax kadir blog kişisel blog

 

kadir blog wordpress parallax ücretsiz theme tema hosting indirim kodu kişisel blogkadir blog wordpress parallax ücretsiz theme tema hakkında download indir kişisel blogkadir blog wordpress parallax ücretsiz theme önizleme demo kişisel blog

 Duyarlı tasarımı sayesinde mobil platforma tam olarak adapte olan bu tema Parallax etkisi ile son derece kullanılabilir. Tek ürün tanıtımı gibi sitelerde kullanılabilir bir temadır. Ücretsiz olarak dağıtılan sürümü birçok özelliğe hali hazırda sahipken PRO sürümü ile çok daha fazla bileşen ve özelleştirme seçeneğine sahip olabilirsiniz. Temanın PRO sürümü 39 dolara satılmaktadır. Temanın tasarımı daha çok kurumsal firmalar için daha ideal olarak görünüyor. Ben ilk önizleme sürümüne baktığıma bunu fark ettiğim için öyle diyorum. Zaten renk seçenekleri ile özelleştirme imkanınız olduğu için her türlü tema şekline getirebilirsiniz.

Temada takım arkadaşları bölümü ve sosyal medya bileşenleri yüklü olarak yer alıyor. En altta bulunan son mesaj kısmı ve iletişim formu kısmı üçüncü parti uygulama istiyor. Yani onu temaya koymak için ek bir eklentiye ihtiyaç duyuluyor. Eklenti dediğim yine ücretsiz eklentiler tabi, zaten temayı indirdiğiniz de zaman bu ihtiyaç duyulan eklentiler zip olarak içinde yer alıyor. Sizin yapmanız gereken sadece bu eklentileri yüklemektir. Temanın ön izleme ve detaylı bilgisine aşağıdaki butonlara basarak öğrenebilirsiniz.


SIMPLESHIFT

SIMPLESHIFT wordpress parallax tema indir download free kadir blog kişisel blog

 

kadir blog wordpress parallax ücretsiz theme tema hosting indirim kodu kişisel blogkadir blog wordpress parallax ücretsiz theme tema hakkında download indir kişisel blogkadir blog wordpress parallax ücretsiz theme önizleme demo kişisel blog

Zarif ve modern tema yapısı ile sadece para kazanmak isteyen şirketler için tasarlanmıştır. Temanın pro sürümü olsa da zaten ücretsiz sürümü harika özellikler barındırıyor. Responsive tasarımı ile mobil cihazlarda düzgün çalışan temanın Parallax yapıda olması bulunabilecek en iyi kurumsal şirket temaları arasına alıyor. Flat tasarımı ile son derece basti ve sade tasarıma sahip olan temanın karmaşıklıktan sıkılan şirketler için ideal olduğunu söyleyebilirim. Temaya genel olarak bakacak olursak bir şirket veya iş yeri hakkında tek sayfada her şeyi anlatabileceğiniz bir yapısı vardır. Ekstra olarak sosyal medya butonları ve blog bölümü temayı daha güzel hale getiriyor.


SIMPLE

simple free theme tema indir ücretsiz parallax kadir blog kişisel blog webmaster

kadir blog wordpress parallax ücretsiz theme tema hosting indirim kodu kişisel blog kadir blog wordpress parallax ücretsiz theme tema hakkında download indir kişisel blog kadir blog wordpress parallax ücretsiz theme önizleme demo kişisel blog

Güzellik açısında son derece tatmin edici bir temadır. Arkaplan görselinin değiştirilebiliyor olması temayı daha seçici kılıyor. Temanın önizleme sürümünde gördüğünüz tüm özeliklerinin hepsi ücretsizdir. Ekstra eklentilere para vermenize gerek kalmadan tüm özellikleri kullanabilirsiniz. Temanın PRO sürümü ile daha fazla özelliğe erişme imkanınızın olduğunu belirteyim. Diğer temalardan farklı olarak Parallax özelliğinin yanında bileşenlere efekt verebiliyor olması çok güzel bir görüntü ortaya çıkarıyor. Müşterileri yönlendirmek için ana sayfaya buton koyabilir ve ziyaretçilerin ilgisini çekebilirsiniz. Temanın blog bölümünün de olduğunu belirtmekte fayda var.


VENTURE

venture wordpress free ücretsiz tema indir download kadir blog kişisel blog

kadir blog wordpress parallax ücretsiz theme tema hosting indirim kodu kişisel blog kadir blog wordpress parallax ücretsiz theme tema hakkında download indir kişisel blog kadir blog wordpress parallax ücretsiz theme önizleme demo kişisel blog

Venture teması profesyoneller, ajanslar, serbest çalışanlar ve farklı işletmeler için mükemmel bir tasarıma sahip responsive temadır.  Nimbus Temaları tüm ekip tarafından dikkatli ve düşünceli bir şekilde tasarlandı, böylece en iyi sonucu en iyi şekilde elde ettiğinizi biliyorsunuz. Kutudan çıkan temanın parallax banneri ve alt sayfanın başlığı güzel bir arka plan resmi üzerine yerleştirilir ve Pro sürümü satın alındığında aşağıdakiler dahil olmak üzere içerik satırlarınızdaki arka plan renklerini ve görüntüleri değiştirme olanağına erişirsiniz.


AMADEUS

kadir blog wordpress parallax ücretsiz theme tema hosting indirim kodu kişisel blog kadir blog wordpress parallax ücretsiz theme tema hakkında download indir kişisel blog kadir blog wordpress parallax ücretsiz theme önizleme demo kişisel blog

Amadeus temasının hem güzel tasarımı hem de mükemmel işlevselliği var. Tema, web sitenizi ziyaret eden herkes için harika bir izlenim bırakacağınızdan emin birkaç paralatik arka plan ve paralaks başlığı içerir. Tema çeşitli nişler için uygun olan zarif ve temiz bir tasarıma sahiptir. Tema, ana sayfanızın en üst kısmına ekleyebileceğiniz birkaç sosyal medya simgesi içeriyor. Marka tanıma oluşturmak için altına bir logo ekleyin ve hemen altında kısa bir açıklama ekleyin. Web sitenizi yavaşlatmadan hoş bir görsel efekt sağlayan diğer birçok paralaks bölümü ana sayfada bulunmaktadır. Yerelleştirme araçları, web sitenizi tema kitlenizle alakalı olabilecek diğer herhangi bir dile çevirmenize yardımcı olurken, duyarlı tasarım hemen hemen her cihazda başarılı bir şekilde çalışır.

Gezinme menüleri, ziyaretçileri etkilemeden tüm sayfalarınızı eklemenize izin veren keskin açılımlara sahiptir. Tema, çeşitli içerik sağlamak için Youtube veya Vimeo gibi sitelerdeki videoları yerleştirmenize izin verir. Ana sayfada, blog yayınlarınızı özellikli resimler, önizlemeler ve başlıklarla donatacak bir bölüm de vardır. Blog yazı biçimleri, blogunuza biraz çeşitlilik katmanıza izin verir. Bol miktarda boşluk içeriğinizin hak ettiği ilgiyi almasını sağlar ve sayfayı karmaşık görünmeden çeşitli widget’ları eklemenize izin verir. Amadeus teması çok sayıda widget’i destekler, böylece son yorumlar, mesajlar, Hakkımda Bilgileri, arama çubukları, gömülü videolar ve etiketler için widget ekleyebilirsiniz. Genel olarak, standart blog yazısı temasını benzersiz bir şekilde ele almak istiyorsanız, Amadeus WordPress teması kesinlikle gözünüzü önünde tutacak bir temadır.


EVOLVE

kadir blog wordpress parallax ücretsiz theme tema hosting indirim kodu kişisel blog kadir blog wordpress parallax ücretsiz theme tema hakkında download indir kişisel blog kadir blog wordpress parallax ücretsiz theme önizleme demo kişisel blog

EvoLve teması, en sevdiğiniz görüntüleri sergilemek için zarif bir Parallax kaydırıcı ile duyarlı bir temadır. Tema, altyazılarınızın ve resimlerin ekranda görünme biçimini değiştirmek için çeşitli farklı kaydırıcı ve animasyon efektleriyle birlikte gelir.

EvoLve, web sitenizdeki her kategori için en fazla 10 mesaj görüntülemek için bir kaydırma çubuğu ile birlikte gelir. Kaydırıcının otomatik olarak resimlerde dolaşmasını veya ziyaretçilerin kendi boş zamanlarına göz atmak için okları tıklatmalarını talep etme seçeneğine sahipsiniz.


JUNIPER

kadir blog wordpress parallax ücretsiz theme tema hosting indirim kodu kişisel blog kadir blog wordpress parallax ücretsiz theme tema hakkında download indir kişisel blog kadir blog wordpress parallax ücretsiz theme önizleme demo kişisel blog


ZERIF LITE

kadir blog wordpress parallax ücretsiz theme tema hosting indirim kodu kişisel blog kadir blog wordpress parallax ücretsiz theme tema hakkında download indir kişisel blog kadir blog wordpress parallax ücretsiz theme önizleme demo kişisel blog

Zerif Lite, son birkaç aydır WordPress tema dizininde listenin tepesine tırmandı ve pek çok iyi özelliği sayesinde yüzbinlerce kez indirildi. Süper modern tek sayfalık tasarımı koruyacak şekilde kodlanmış güzel bir temadır. 2017 yılında kontrol etmeniz gereken tek bir ücretsiz tema varsa oda Zerif Lite olsa gerek.


Bir önceki yazımız olan Değerli Sitelerden Backlink Alma Günlüğü 2 başlıklı makalemizde backlink almai değerli sitelerden backlink, backlink sitesi 2016 ve edu backlink hakkında bilgiler verilmektedir.

0
0
0
Toplam
0

Yazar hakkında

Abdülkadir Turan

Abdülkadir Turan

Karadeniz Teknik Üniversitesi İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünde okuyorum. Amacım teknoloji dünyasına ufakta olsa bir katkı sağlamak. Bloğumda her konudan yazı bulabilirsiniz. Aklıma takılan merak ettiğim ne varsa sizinle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir Cevap Yaz