Anasayfa Nedir Hit Nedir?

Hit Nedir?

4

Web sitelerine gelen kullanıcı sayısını belirten terimdir. Sitelerin ziyaret sayısı site büyüklüğünü ifade etmektedir. Yüksek oranda hit alan siteler genelde büyük ve kapsamlı siteler olmaktadır. Siteye gelen hitleri ölçmek için çok fazla ölçüm sistemi vardır. Bunlardan en önemlisi Google Analytics’ tir. Ölçüm sistemlerinde tekil ve çoğul hit vardır. Tekil hit siteyi ziyaret eden farklı farklı bireyleri ifade eder. Bir kullanıcı sitede birden fazla sayfayı ziyaret etse de ölçüm sisteminde 1 ziyaret olarak yansır. Çoğul hit ise bir bireyin siteye birden fazla ziyaret etmesidir. Bunların dışında görüntülüme olayı vardır. Bu da bir sayfanın birden fazla ziyaret edilmesinin her ziyarette ölçüm sisteminde yansımasıdır. Anlık hit olarak adlandırılan ölçüm sisteminde o an yaptığınız ölçümde sitede bulunan kullanıcı sayısını ifade eder.

Bir önceki yazımız olan Parallax Tema Nedir? başlıklı makalemizde kişisel blog, paralax nedir ve parallax tema nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

4 Yorum

  1. Merhaba kadir bey web siteniz çok güzel olmuş.Tebrik ederim.Nedir kategorisindeki bir uygulamamı yoksa wp özelliği mi? Yani makalenin sadece başlığını göstermek.Ben wp yi yeni kullnıyorum selemlar.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz