Seni affetmemin sebebi kusursuz olmaman. Sen kusurlusun, ben de öyleyim. Bütün insanlar kusurlu. Sokaktaki, yerlere çöp atan adam bile. Ben gençken kendimden başka herkes olmak isterdim. Dr. Hasseldorf kendimi kusurlarımla kabul etmem gerektiğini söyledi. Ve kusurlarımızı terk edemeyiz. Onlar bizim bir parçamız ve onlarla yaşamak zorundayız. Ama yine de arkadaşlarımızı seçebiliyoruz ve ben seni seçtiğim için çok ama çok memnunum Mary.

‘Dr. Bernard Hazelhof ayrıca herkesin yaşamı uzun bir kaldırım gibidir dedi. Bazılarının taşları iyi döşenmiştir Benim gibi diğerlerininkiler çatlaklar, muz kabukları ve izmaritlerle doludur. Senin kaldırımında benimki gibi ama muhtemelen benimki kadar çatlaklı değil. Umarım bir gün kaldırımlarımız kesişir ve bir kutu koyulaştırılmış sütü paylaşabiliriz… Sen benim en iyi arkadaşımsın, Sen benim tek arkadaşımsın.

‘Mektup Arkadaşın Max..’

Mary and Max

Değerli ziyaretçi Kadın Olmanın Dayanılmaz Hafifliği [STOLK] başlıklı yazımda ilginizi çekebilir. Değerli fikirleriniz için yorum yapmanızı bekliyorum.

Yazar Hakkında

Abdulkadir Turan

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri'nde okuyorum. Sanat, Tasarım ve Teknoloji üzerine yazılar yazıyorum.

Bir Cevap Yaz

1 Yorum