Nedir

Off Page SEO Nedir?

A.kadir Turan

Bir önceki site içi SEO işlemlerinin tam tersini düşünün, bu kez SEO işlemleri yaparken tamamen site dışında link vererek, tanıtım yaparak sitemizi ön plana çıkaracağız. Site dışı yapılan SEO işlemlerine Off Page SEO denir ve site dışında verilen linkler, sosyal medya işlemleri ve tanıtım işlemleri bu kapsama girer. Bir sitenin rakiplerinden sıyrılıp üst sıralara çıkması için önemli bir SEO iyileştirmesidir. Bu işlemleri yaparken SEO yönünden kaliteli sitelere odaklanmak gerekir. Unutmayın kaliteli bir siteye kendi sitenizin linkini verince sizin sitede kaliteli algısı oluşturacaktır arama motorlarının gözünde.

Bir önceki yazımız olan On Page SEO Nedir? başlıklı makalemizde nedir, on page seo ve webmaster hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar hakkında

A.kadir Turan

A.kadir Turan

Karadeniz Teknik Üniversitesi İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünde okuyorum. Amacım teknoloji dünyasına ufakta olsa bir katkı sağlamak. Bloğumda her konudan yazı bulabilirsiniz. Aklıma takılan merak ettiğim ne varsa sizinle paylaşmaya çalışıyorum.

Bir Cevap Yaz