Parallax Tema Nedir?

Parallax tema nedir? Parallax wordpress temaları ekrandaki kaydırma etkisi daha dinamik yapılmış bir animasyon tekniğinin, işlevselliğini ve stilini birleştiren bir tema türüdür. Bu temalarda arka plan görselleri derinlik yanılsaması etkisi verip ön plan bileşenlerinin daha ön plana çıkmasını sağlanmaktadır. Bu arada bu temaların büyük çoğunluğu onepage yani tek sayfa şeklinde olmaktadır. Tek sayfa tema arayanların ayrıca paralax tema şeklinde aramaları daha fazla seçenekle karşılaşmalarını sağlar. Bu tema türü ile ilgili kişisel blog sitemde paylaşım yaparak en iyi temaları kullanıcılara ulaştırmaya çalışacağım. Başka bir nedir yazısında görüşmek üzere, kendinize iyi bakın.

Bir önceki yazımız olan Spider Nedir? başlıklı makalemizde kişisel blog, Spider Nedir ve webmaster hakkında bilgiler verilmektedir.

Abdulkadir Turan

Abdulkadir Turan

Karadeniz Teknik Üniversitesi İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünde okuyorum. Amacım teknoloji dünyasına ufakta olsa bir katkı sağlamak. Bloğumda her konudan yazı bulabilirsiniz. Aklıma takılan merak ettiğim ne varsa sizinle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap