Bu yazımda sizlere kısa sürecek bir karşılaştırma yaptım. Tüm özellikleri neredeyse aynı olan her iki model arasında kalan kullanıcılara rehber niteliğinde olacaktır. Samsung Galaxy A5 ve Asus Zenfone Max modellerini karşılaştırdım. Tüm özellikleri ayn olan bu modellerin tek farkları ekran boyutları ve pil kapasitelerini farklı olmasıdır. Zenfone Max’ ta 5.5 boyutunda HD ekran bulunurken Galaxy A5′ te 5 inçlik HD ekran yer alıyor. Telefonların detaylı karşılaştırma tablosu aşağıda yer alıyor.

samsung galaxy a5 ve asus zenfone max karşılaştırma inceleme kadir blog

Farklar

Üstte belirttiğim gibi telefonların ekran boyutlarında yarım inçlik bir fark bulunuyor. Bu fark dışında belirgin bir fark daha bulunuyor. Kullanıcılar için önemli bir detay olan pil konusunda Zenfone Max sahip olduğu 5.000 mAh bataryası ile Galaxy A5‘ nin 2300 mAh bataryasının çok üstünde bir kapasiteye sahip.

Asus Zenfone Max Almak İçin Nedenler

  • Daha yüksek batarya kapasitesi
  • Lazer odaklama teknolojisi
  • Daha büyük bir ekran
  • Daha uzun kullanım süresi
  • Uygun fiyat

Değerli ziyaretçi WhatsApp Kullanma Rehberi başlıklı yazımda ilginizi çekebilir. Değerli fikirleriniz için yorum yapmanızı bekliyorum.

Yazar Hakkında

Abdulkadir Turan

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri'nde okuyorum. Sanat, Tasarım ve Teknoloji üzerine yazılar yazıyorum.

Bir Cevap Yaz