Kategoriler: Teknoloji

Sony Xperia T3 ve Asus Zenfone 2 Laser (5,5 inç) Karşılaştırma

Merhaba arkadaşlar bu yazımda başlıkta belirttiğim her iki modeli kategorilerde karşılaştırarak bir sonuca ulaşmaya çalışacağım. Aynı fiyatlarda satılan modeller aynı kullanıcılara hitap ettiği için her iki model arasında kalan ve almayı düşünenler için bu yazım dilerim rehber niteliğinde olur. Bakalım hangi model daha iyiymiş.

Kamera:

Sony Xperia T3

Asus Zenfone 2 Laser

Xperia T3’ün kamerası 8 megapiksel iken Zenfone 2 Laser’in kamerası 13 megapiksel çözünürlükte fotoğraflar çekmenize olanak sağlıyor. Ön kameralara baktığımız zaman yine Zenfone 2 Laser’de 5 megapiksel iken Xperia T3’te 1,1 megapiksellik kamera bulunuyor. Diğer bir ayrıntı ise Zenfone 2 Laser’de lazer odaklama ile yakın çekimde çok sonuçlar elde edebilirsiniz. Kamera konusunda Zenfone 2 Laser’in daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Performans

Akıllı telefonlarda Sony’nin modelinde Snapdragon 400 adlı işlemci, 1 gb ram ve Adreno 305 grafik işlemcisi varken Asus’un modelinde Snapdragon 410 adlı işlemci, 2 gb ram ve Adreno 306 grafik işlemcisi bulunuyor. Görüldüğü gibi donanım konusunda Asus daha iyi olduğu için performansa doğrudan yansımış AnTuTu testinde daha yüksek skoru elde etmiş. Bu kategori de Zenfone 2 Laser’in daha iyi olduğu görülüyor.

Ekran:

Ekran boyutu olarak birbirine çok yakın boyutlara sahipler. Zenfone 2 Laser’de 5,5 inç ekran varken Xperia T3’te 5,3 inç ekran bulunuyor. Her iki ekranda HD (720×1280) çözünürlüğe sahip. Xperia’nın ekranı 277 ppi ile canlı renkler sunuyor.

Diğer Detaylar:

Yazımda belirtmediğim diğer detayları aşağıda ki tabloyu inceleyerek ulaşabilirsiniz. Tabloyu incelediğiniz zaman Zenfone 2 Laser modelinin birçok konuda daha üstün olduğunu fark etmişsinizdir. Tablonun devamında sizleri bir de fiyat konusunda bilgilendireyim istedim.

Fiyat:

Her iki modelde 999 TL’den başlayan fiyatlarla mağazalarda satışta. Sony Xperia T3’i N11.com‘dan satın alabilirsiniz. Asus Zenfone 2 Laser’i ise doğrudan Asus Shop üzerinden alabilirsiniz.

Elimden geldiğince tarafsız olamaya çalıştım. Sizde her iki model hakkında ki fikirlerinizi yorum yazarak belirtebilirsiniz. Başka bir inceleme veya karşılaştırma yazısında görüşmek üzere.

Değerli ziyaretçi Asus Zenfone 2 Laser ve General Mobile 4G Karşılaştırması başlıklı yazımda ilginizi çekebilir. Değerli fikirleriniz için yorum yapmanızı bekliyorum.

Leave a Comment
Paylaş
Yayınlayan:
Abdulkadir Turan

Recent Posts

Julia Tam Sayılar ve Kesirli Sayılır (Floating-Point Numbers)

Julia programlama dilinde tamsayılar (Integer) ve kesirli değerleri (Floating-Point Numbers), aritmetik ve hesaplamanın temel yapı…

4 hafta önce

Julia Değişkenler

Bu yazıda Julia programlama dilinde değişkenleri tanımlamayı anlattım. Julia'da değişkenler diğer dillerdeki yapılara çok benziyor.…

2 ay önce

R Shiny Nedir?

Shiny, R'da etkileşimli web uygulamaları yapmanızı sağlayan bir R Studio projesidir. Shiny projesi ile R'da…

4 ay önce

Firma Ortağım ile Firmalarınızı Google’da Üst Sıralara Çıkarın

Firma Ortağım projesi Türkiye’de faaliyet gösteren büyük ve küçük tüm işletmeleri hedef alan yerli bir girişimdir.…

9 ay önce

Veridyen NS (Name Server) Adresleri

Merhabalar Türkiye'de kaliteli hizmet veren nadir firmalardan biri olan Veridyen ile çalışırken NS (Nameserver) adreslerini…

10 ay önce

Matematiksel İstatistik Ders Notları

Karadeniz Teknik Üniversitesi İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünde ikinci sınıfta aldığımız Matematiksel İstatistik dersine ait ders…

10 ay önce