Webmaster

WordPress Yazılarınızı Sosyal Medyada Otomatik Paylaşmak İçin 15 Eklenti

Siteniz veya blogunuz ne kadar iyi olursa olsun, tamamlayıcı bir sosyal medya varlığı olmadan takipçi çekmek ve elde tutmak çok zordur. Tabii ki bu aynı zamanda yayınların sosyal medya sitelerine gönderilmesi için fazladan zaman anlamına gelir. Ayrıca bir diğer sorunda sosyal medya hesaplarını güncellemeyi unutmaktır.

Aşağıda listelenen eklentiler, bir dizi harika ve kullanışlı özellik eklerken bu işlemi kolaylaştırır ve otomatikleştirir. Ayrıca bir WordPress web sitesi veya blogu olan herhangi biri kesinlikle bunlardan birini denemeyi düşünmelidir. WordPress sitenizdeki yayınları sosyal medya da otomatik olarak paylaşmayı düşünürseniz bu yazıda paylaştığım eklentilerden birini kullanabilirsiniz.

 1. Revive Old Post
 2. AccessPress Social AutoPost
 3. Social Auto Poster
 4. CoSchedule
 5. HYPESocial Buffer
 6. Jetpack
 7. Juicer
 8. MailChimp Social
 9. MicroBlog Poster
 10. NextScripts Social Networks Auto Poster (SNAP)
 11. OnlyWire
 12. Pinterest Automatic Pin WordPress Plugin
 13. WordPress to Buffer
 14. WP to Twitter
 15. Social Media Auto Publish

Sosyal medyada otomatik paylaşmak istediğiniz yazılarınızı yukarıdaki eklentilerden birini kullanarak çok rahat yapabilirsiniz. Bu eklentilerden en bilineni Jetpack fakat Jetpack‘in sunucuyu yorduğunu düşünüyorum bu yüzden alternatif eklentileri de deneyebilirsiniz. Her eklentinin kendine özgü özellikleri vardır. Genelde Envato‘da satılanlar iyi oluyor açıkçası. Paralı eklentilerde destek alma şansınızda olduğundan ilginizi çekerse paralı almanızı öneriyorum.

Bir önceki yazımız olan 2019 Sosyal Medya Görüntü Boyutları başlıklı makalemizde facebook, fotoğraf boyutları ve görsel boyutları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar Hakkında

Abdulkadir Turan

Abdulkadir Turan

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri'nde okuyorum. Sanat, Tasarım ve Teknoloji üzerine yazılar yazıyorum.

Bir Cevap Yaz

Yorum