Kategoriler: Webmaster

WordPress’te Facebook Paylaşım Resminin Yanlış Çıkma Sorununun Çözümü

WordPress paylaşımlarımızı sosyal medya sitelerinde paylaşıp trafik çekmeye çalışırız. Çoğu zaman paylaşım yaparken öne çıkan görselin Facebook, Twitter ve Google+ gibi sitelerde hatalı çıktığını görürüz. Bu bazen sitenin logosunun çıkması şeklinde de karşımıza çıkmaktadır. Facebook ve Twitter’da paylaşım resminin yanlış çıkma sorunuyla karşılaştıysanız bu yazıda bu sorunu çözmek için birkaç yolu sizlere hazırladım.

Dilerseniz bu sorunu bir WordPress eklentisi ile çözebilirsiniz. Dilerseniz bir kod yardımıyla da yapabilirsiniz. Sorunu çözmek için ilk olarak WordPress admin paneline giriş yapınız ve istediğiniz yöntemlerden birini uygulayınız.

Yöntem 1: Open Graph for Facebook, Google+ and Twitter Card Tags Eklentisi

Bu eklenti, Facebook’un daha etkili ve verimli Facebook paylaşım sonuçları için Facebook Open Graph etiketlerini WordPress Blog’unuza veya Web Sitenize ekler. Ayrıca, daha etkili ve verimli Twitter paylaşım sonuçları için Twitter Kartı etiketlerini eklemenizi sağlar. Google+ paylaşım sonuçları için Meta Açıklama etiketini ve Schema.org Ad, Açıklama ve Resim etiketlerini eklemenizi sağlar.

Yöntem 2: All in SEO ve Yoast SEO Eklentisi Sosyal Medya Özelliği

Bu eklentilerden birini kullanıyorsanız yapmanız gereken bu özelliği aktif etmektir. All in SEO eklentisini kullananlar WordPress admin panelinden All in SEO ayarları arasında yer alan Özellik Yöneticisi bölümüne girip Sosyal Meta özelliğini aktif etmeleri gerekir.

Yoast SEO eklentisini kullanan SEO > Sosyal Medya > Facebook > Open Graph özelliğini aktif etmeleri yeterlidir.

Yukarıda çözümünü sunduğum Facebook ve Twitter sosyal medya paylaşım resmi sorununa dair merak ettiğiniz her şeyi yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Değerli ziyaretçi WordPress Yazılarınızı Sosyal Medyada Otomatik Paylaşmak İçin 15 Eklenti başlıklı yazımda ilginizi çekebilir. Değerli fikirleriniz için yorum yapmanızı bekliyorum.

Leave a Comment
Paylaş
Yayınlayan:
Abdulkadir Turan

Recent Posts

Julia Tam Sayılar ve Kesirli Sayılır (Floating-Point Numbers)

Julia programlama dilinde tamsayılar (Integer) ve kesirli değerleri (Floating-Point Numbers), aritmetik ve hesaplamanın temel yapı…

1 sene önce

Julia Değişkenler

Bu yazıda Julia programlama dilinde değişkenleri tanımlamayı anlattım. Julia'da değişkenler diğer dillerdeki yapılara çok benziyor.…

1 sene önce

R Shiny Nedir?

Shiny, R'da etkileşimli web uygulamaları yapmanızı sağlayan bir R Studio projesidir. Shiny projesi ile R'da…

1 sene önce

Firma Ortağım ile Firmalarınızı Google’da Üst Sıralara Çıkarın

Firma Ortağım projesi Türkiye’de faaliyet gösteren büyük ve küçük tüm işletmeleri hedef alan yerli bir girişimdir.…

2 sene önce

Veridyen NS (Name Server) Adresleri

Merhabalar Türkiye'de kaliteli hizmet veren nadir firmalardan biri olan Veridyen ile çalışırken NS (Nameserver) adreslerini…

2 sene önce

Matematiksel İstatistik Ders Notları

Karadeniz Teknik Üniversitesi İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünde ikinci sınıfta aldığımız Matematiksel İstatistik dersine ait ders…

2 sene önce