Eğitim

Optimizasyon Ders Notları

Bu yazımda optimizasyon dersini alan öğrenciler için ders notlarını biraraya getirdim. İstatistik, Matematik, İktisat ve benzeri bölümlerde okutulan bu derse ait fazla döküman internette mevcut değil. Bu zorluğu yaşamış biri olarak optimizasyon ders notlarını PDF olarak sizlerle paylaştım. PDF ders notlarını indirip yararlanabilirsiniz. Bu notlar birbirinden farklı kaynaklardan alınmıştır. Alınan kaynakların çoğu optimizasyon dersi için yeterli içeriği sahiptir.

Ders notlarının tüm hakları notların yayımlayıcısına aittir. Ders notlarından çoğunda optimizasyon konuları yer almaktadır. Optimizasyon dersi için daha fazla döküman bulmak isterseniz Google’ ın döküman arama sayfasını kullanmanızı tavsiye ederim. PDF notlarının işinize yaraması dileğiyle.

Optimizasyon Ders Notları

Bir önceki yazımız olan İstatistik Tabloları başlıklı makalemizde ders notları, f tablosu ve khi kare tablosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar Hakkında

Abdulkadir Turan

Abdulkadir Turan

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde İstatistik ve Bilimleri'nde okuyorum. Sanat, Tasarım ve Teknoloji üzerine yazılar yazıyorum.

Bir Cevap Yaz

1 Yorum