Sitenin nedir kategorisinde SEO hakkında yazılar yazarken çok sık filtreden bahsettim. Filtre sistemi sitenin doğal yapısına müdahale edilerek üst sıralara çıkmasından dolayı takıldığı bir değerlendirme sistemidir. Doğal olmayan SEO’ nun sonuçlarından biridir. Filtre sistemine takılan siteler, site hatalarını düzeltene kadar arama sonuçlarından çıkarılır. Filtre sisteminin bir üst düzeyi olarak adlandırılan Sandbox Google cezalarının en büyüğüdür. Telafisi en zor olan filtredir. Genelde yeni açılan sitelere yoğun şekilde SEO uygulanmasından dolayı siteler Sandbox uygulamasına takılır. Bu uygulamaya takılan sitelerin tekrar aktif olarak arama motorlarına çıkması biraz zordur. Bunun için yapılan hataların bir an önce telafi edilmesi gerekir. Filtre sistemine takılmamak için en önemli nokta siteye organik SEO uygulamaktır. Tamamen doğal yollarla sitenizin SEO kalitesini yükseltirseniz filtre sistemine takılmayacaktır.

Değerli ziyaretçi Keyword Nedir? başlıklı yazımda ilginizi çekebilir. Değerli fikirleriniz için yorum yapmanızı bekliyorum.

Yazar Hakkında

Abdulkadir Turan

Abdulkadir Turan

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri'nde okuyorum. Sanat, Tasarım ve Teknoloji üzerine yazılar yazıyorum.

Bir Cevap Yaz