Türkçe de anahtar kelime anlamına gelir. Bir site için anahtar kelimelerin çok büyük önemi vardır. Bu anahtar kelimeler site ile ilgili olmalıdır. Kullanılan anahtar kelimeler site içeriğinde, başlıklarda ve linklerde geçmelidir. Aynı zamanda anahtar kelimenin benzerleri de SEO yönünden yararlıdır. Bu anahtar kelimelerin kullanım oranına yani yoğunluğuna Keyword Density denir. Bir sitede yazılan içeriğin başlığında %25 oranında anahtar kelimeler geçmelidir. Site içeriğinde ise %5 oranında anahtar kelimelerin geçmesi önerilir. Bu kullanım SEO açısından çok yararlı olacaktır. Anahtar kelime kullanımında aşırıya kaçılmaması gerekir. Aşırıya kaçılırsa bu sitenin ban yemesine neden olabilir. Zamanında Google dalgalanmaları ile bu şekilde binlerce sitenin ban yediğini belirteyim. Örnek verecek olursak bir kişisel blog için kullanılacak anahtar kelimeler şu şekilde olabilir. Bu bloğun teknoloji üzerine olduğunu varsayalım. O halde kullanılacak anahtar kelimeler “kişisel blog, teknoloji, kişisel teknoloji bloğu” şeklinde olabilir.

Değerli ziyaretçi Meta Tag Nedir? başlıklı yazımda ilginizi çekebilir. Değerli fikirleriniz için yorum yapmanızı bekliyorum.

Yazar Hakkında

Abdulkadir Turan

Abdulkadir Turan

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri'nde okuyorum. Sanat, Tasarım ve Teknoloji üzerine yazılar yazıyorum.

Bir Cevap Yaz