Kişisel blog diğer blog türlerine göre daha tecrübelerin, kişisel duygu ve düşüncelerin paylaşıldığı blog türüdür. Bu blog türü standart blog türlerinden farklıdır. Örneğin bir edebiyat bloğu sadece edebiyat üzerine paylaşım yaparken kişisel blog edebiyat, sinema, teknoloji, webmaster, sosyal medya gibi birçok konuda yazı yazabilir. Buna rağmen tek bir konuya yoğunlaşan bloglar da yok değil. Önemli olan kişisel düşüncelerin yazıya hakim olmasıdır.

Günümüzde kişisel blog adı altında yayın yapan blogların çoğu içerik olarak çöp diyebilirim. Çünkü insanlarımız yazmaya üşendiği için kopya içeriği sitelerinde yayınlamaya başladılar. Özgün içerik paylaşan blog yazarlarına ulaşmak için Google arama motoruna kişisel blog yazarak ulaşabilirsiniz. Çünkü sürekli yazan ve özgün içerik oluşturan yazarları Google hemen üst sıralara çıkarıyor.

Değerli ziyaretçi Epistemoloji Nedir? başlıklı yazımda ilginizi çekebilir. Değerli fikirleriniz için yorum yapmanızı bekliyorum.

Yazar Hakkında

Abdulkadir Turan

Abdulkadir Turan

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri'nde okuyorum. Sanat, Tasarım ve Teknoloji üzerine yazılar yazıyorum.

Bir Cevap Yaz